Hakkımda

25 Haziran 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldim. Olaysız çocukluğumu yazları Didim'de; kışları ve baharları Maltepe'de geçirdim. Belki de İstanbul'un en küçük okullarından biri olan Abdullah Nezahat Erboz İlköğretim okulunu zar zor bitirdim. Pek parlak bir öğrenci değildim. Haliyle dönemin liseye geçiş sınavını da kazanamayarak İstanbul'un en kötü liselerinden biri olan Orhangazi düz lisesine girdim. Burada karşılaştığım bir kaç davar sürüsü mevcut durumumu sorgulamama sebep oldu ve derslerimi çalışmaya yöneldim.

2014 yılında Kocaeli Üniversitesi'nin uluslararası ilişkiler bölümünü kazandım ve hemen kaydımı yaptırıp bölümle ilgili araştırmalar yapmaya başladım. İnsanlık için küçük, benim için büyük bir adım olan üniversite hayatım hazırlık eğitimiyle birlikte 5 yıl sürdü. Birkaç hatırı sayılır arkadaşımın da yardımıyla birinci sınıfın ardından okula gitmemeye başladım ve ilgimi siyaset/blog/bankacılık/ticaret alanlarına çevirerek tam bir arayış içine girdim. Kısa süre sonra www.gençanaliz.com sitesini kurdum ve arkadaşlarımla birlikte 150'ye yakın siyasi ve dış politika yazısı yayınladım. Yerel bir gazetede haber olmamızla doruk noktasına ulaştığım bu dönemde maddi yetersizlikler nedeniyle çöküş dönemi başladı ve siteyi kapatmak zorunda kaldım.

Tekrar arayışa yöneldiğim günlerde Erasmus için Romanya'ya, Babes Bolyai Üniversitesi'ne, gittim. Burada yoğun bir Avrupa Birliği eğitimi gördüm. Türkiye'ye döndüğümde yeniden bir arayışa girdim ama tüm denemelerim başarısız kaldı. Düzensiz yaşama geçtiğim günlerde SETA Vakfı'nın staj programına kabul edildim ve hedeflerime doğru yeniden yola koyuldum. Vakıfta hala uzun dönem stajyer olarak çalışmaktayım.

Geçtiğimiz günlerde olaylı bir şekilde Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve İstanbul Üniversitesi-Avrupa Birliği bölümünden yüksek lisans kabulü aldım. Bu süre zarfında SETA Vakfı'nın Washington D.C. şubesinde 1 aylık eğitim programına dahil oldum.

Son zamanlarda artan yazma ve paylaşma isteğim nedeniyle kendi adıma bir blog sayfası kurmaya karar verdim. Kar amacı gütmeden, uzun yıllar boyunca burada olmayı temenni ediyor ve sabırla son cümleye kadar okuyan her ziyaretçiye şükranlarıma sunuyorum.

Enes ERGEL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim :)