İşte Hendek İşte Deve


Barış Manço en değer verdiğim sanatçıların başında gelir. Hatta kendisini bir sanatçı değil bir ağabey bir amca olarak görürüm. Tavsiyeler dolu şarkılarından feyzler alır kendime ve hayatıma çeki düzen veririm. Hatta bir güne mutsuz kalkarsam, Barış abiyi dinlerim.

Bir önceki yazımda Barış Manço'nun 2023 klibini paylaşmıştım. Daha sonra üstadı dinlemeye devam ettim ve uzun süredir dinlemediğim İşte Hendek İşte Deve şarkısına denk geldim. Şarkının muazzam ritmi bir yana görgüsüz, terbiyesiz, sonradan görme bir devenin canlandırıldığı klip beni benden aldı.

İstanbul'u ve o dönemki insanların doğal hallerini seyredebileceğiniz klipte Barış Manço, iki farklı rolde oynuyor. İlkinde İstanbul'da 34 DV 000 plakalı bir deveyi gezdiren masum bir karakter. İkincisinde ise  fiyat etiketini çıkarmadığı gözlüğüyle Mercedes'ine binip trafiği birbirine katan ve hiçbir kurala uymayan "hanzo"yu. İzlerken "ulan o zamanda varmış bu heriflerden" diyeceğiniz güncelliğini maalesef koruyan klibi hemen aşığa bırakıyorum.

Son olarak geçtiğimiz günlerde artan okunma ve ziyaretçi sayısı beni gerçekten çok ama çok mutlu etti. Çok sık yazı yazamasam da istatikleri yakından takip ediyorum. Herkese teşekkürler, daha iyi yazılarda görüşmek üzere!Şarkıyı dinleme ve klibi izleme isteği etrafımızda böyle birine denk gelince tetikleniyor :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim :)